میکاپ

با پرایمر لب یک زیر ساز عالی از لبهایتان بسازید !

پرایمر لب یک محصول آرایشی است که به عنوان پایه و زیر ساخت آرایش لب مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مزایای استفاده از آن می‌توان به رفع خطوط و خشکی لب و کمک به دوام بیشتر آرایش لب اشاره کرد.

پرایمر چیست ؟

به طور کلی پرایمر یک محصول آرایشی است که به عنوان یک زیر کار آرایشی استفاده می‌شود. کاربرد آن برای پوشاندن زیرساز آرایش است و وسیله‌ای مهم در انجام یک آرایش حرفه‌ای به حساب می‌آیند. استفاده از آن‌ها قبل از آرایش در زیبایی بسیار تاثیرگذار است. اگر برای اولین بار از پرایمر‌ها استفاده می‌کنید ممکن است در ابتدا در مقایسه با زمانی که از آن‌ها استفاده نکرده‌اید، متوجه تفاوت چندانی نشوید. اما با دیدن ماندگاری آرایشتان برای زمان طولانی‌تر به تأثیر این نوع وسیله آرایشی پی خواهید برد. علاوه بر ماندگاری آرایش، پرایمر برای یکدست کردن پوست صورت نیز کارایی دارد.

پرایمر لب (Lip Primer) چیست ؟

از آنجایی که عملکرد این محصول آرایشی بر پایه‌ی صاف کردن و از بین بردن خطوط و نرمی لب طراحی شده است، استفاده از آن به خصوص در روز‌های گرم می‌تواند به ماندگاری آرایش لب کمک شایانی به عمل آورد. ترکیبات موجود در پرایمر لب باعث جلوگیری از خشک شدن و صاف شدن لب شده و همچنین با وجود آن رژ لب و خط لب بهتر بر روی لب خواهد نشست. از تاثیرات مهم پرایمر لب بالا رفتن مدت زمان ماندگاری رژ و خط لب است. همچنین از پخش شدن آن‌ها بر روی لب جلوگیری به عمل خواهد آورد

انواع پرایمر لب و نحوه استفاده

انواع مختلفی از پرایمر لب بر اساس نوع استفاده از آن‌ها در بازار وجود دارد؛ که هر فرد بسته به نوع سلیقه خود می‌تواند گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کند. معمولاً این محصول آرایشی در سه نوع زیر وجود دارد:

 1. نوع تیوب‌های فشاری
 2. نوع مدادی
 3. نوع تیوب‌های پیچی مانند رژلب

پرایمر لب در تیوب‌های پیچی مثل رژلب و یا تیوب‌های فشاری عرضه می‌شود. می‌توانید آن را از فروشگاه‌های لوازم آرایش تهیه کنید. از نظر قیمت، مثل یک رژلب کیفیت بالاست. نوع دیگری از پرایمر لب که کم‌تر متداول می‌باشد، نوع مدادی آن است و می‌توان آن را روی خط لب‌ها کشید تا از بیرون زدن رژلب از محدوده خود جلوگیری کند.

پرایمر را نمی‌توان به تنهایی استفاده کرد. برای استفاده، باید آن را قبل از دیگر محصولات آرایشی روی لب‌های خشک و تمیز بزنید. بعد از چند دقیقه می‌توانید خط لب، رژ یا برق لب را روی آن بزنید. پرایمر لب هرگونه خط، چروک یا ناهمواری لب‌ها را می‌پوشاند و آن را نرم‌تر نشان می‌‌دهد. پرایمر باعث می‌شود رژ یا برق لب زمان طولانی‌تری دوام بیاورد و از بیرون زدن آن‌ها از محدوده‌ مطلوب و همچنین از لکه و چروک شدن رژلب جلوگیری می‌کند.

پرایمر لب، فواید دیگری نیز دارد. برخی از آن‌ها برای برجسته کردن لب‌هاست. برخی حاوی ضد آفتاب با 15 SPF هستند تا از لب‌ها در مقابل آسیب خورشید که سبب چروک و سرطان پوست می‌شود، مراقبت کنند. در برخی انواع پرایمر لب، ویتامین A و C و E موجود است و هم‌چنین دارای خواص ضد چروک هستند که لب‌ها را جوان‌تر نشان می‌دهند.

خواص و مزیت های پرایمر لب

 1. پرایمر لب هرگونه ناهمواری و خشکی را در لب صاف کرده و لب‌ها را نرم‌تر می‌کنند.
 2. یکی دیگر از مزایای این محصول آرایشی برجسته کردن لب‌ها است.
 3. اگر حاوی ضدآفتاب باشد از لب‌ها در مقابل آسیب نور خورشید محافظت به عمل می‌آورد.
 4. بعضی از پرایمر‌ها دارای ویتامین‌های A و C و E هستند که از لب در مقابل چین و چروک و پوسته شدن محافظت به عمل خواهند آورد.
 5. از دیگر ویژگی‌های مهم پرایمر لب، این است که نمی‌گذارد ذرات رژ لب به سمت خطوط دور دهان نفوذ کنند و یا آن را پخش کند.

چرا استفاده از پرایمر قبل از یک آرایش حرفه‌ای ضروری است ؟

همان گونه که اشاره گردید، پرایمر لب قبل از آرایش لب استفاده می‌شود تا به پوشانندگی و ماندگاری آن کمک کند بنابراین عملکرد آن مربوط به زیرسازی و آماده سازی لب قبل از آرایش است. این محصول هرگونه خط، چروک یا ناهمواری لب‌ها را می‌پوشاند و آن را نرم‌تر نشان می‌دهد. پرایمر با جلوگیری از ترک خوردن آرایش لب، باعث می‌شود رژ یا برق لب برای مدت طولانی تری دوام بیاورد و از بیرون زدن آن‌ها از محدوده مطلوب و همچنین از لکه و چروک شدن رژلب جلوگیری می‌کند؛ بنابراین برای داشتن یک آرایش حرفه‌ای در لب‌ها استفاده از آن امری ضروری است.

نحوه استفاده از پرایمر لب

برای استفاده از این محصول آرایشی مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای استفاده از پرایمر لب، قبل از دیگر محصولات آرایشی، لب‌ها را خشک و تمیز کنید.
 • مقداری کمی از آن را با نک انگشت دست بر روی لب‌ها بمالید.
 • بعد از چند دقیقه از زدن پرایمر می‌توانید خط لب، رژ یا برق لب را روی آن بزنید.

عوارض پرایمر لب

 1. استفاده بی رویه این وسیله آرایشی رطوبت لب را خشک می‌کند.
 2. برخی از انواع پرایمر مخصوص لب حاوی چربی و ماده شیمیایی است که به جای زیبا کردن، به لب آسیب می‌رساند.
 3. گاهی میزان خطرناکی از سرب در ساخت پرایمرهای لب استفاده می‌شود که فرد ناخودآگاه آن را قورت می‌دهد.
 4. روغن موجود در در پرایمر لب مانند لایه‌ای غیرقابل نفوذ عمل می‌کند که منافذ پوست را مسدود می‌کند و می‌تواند عملکرد سلول‌ها را مختل کند.

رعایت چند نکته

 • بهتر است برای تعادل بخشیدن به رنگ لب‌ها از پرایمری که دارای فرمول رنگی استفاده کنید.
 • هرگز مقدار زیادی پرایمر را استفاده نکنید. بهتر است مقدار مناسبی از آن را بر روی لب‌ها قرار دهید.
 • پرایمر را به آرامی و به طور یکنواخت بر روی لب‌ها بزنید.
 • سعی کنید از پرایمر‌های استفاده کنید که حاوی ویتامین باشد، تا از طریق به تقویت لب‌های خود نیز کمک کرده باشید.
 • پرایمر را نمی‌توان به تنهایی استفاده کرد.

فروشگاه سپید سنتر  www.sepidehcenter.ir افتخار دارد با توجه به پشتوانه سابقه بیش از ۴۰ سال خود ، این محصول را با تضمین اصلی بودن آن به مشتریان خود ارائه دهد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *